Atelier Create Cv

Jest darmową wtyczką WordPress's do samodzielnego kreowania CV. Wtyczka jest prosta i intuicyjna, dzięki czemu szybko stworzysz swoje profesjonalne CV i pobierzesz w formacie PDF.

Atelier Create Cv present CV
Atelier Create Cv Background Image section 1

Rozpoczęcie Pracy


Instalacja wtyczki przebiega tak samo, jak przy każdej wtyczce instalowanej na platformie WordPress. Wystarczy zalogować się do panelu administratora, wejść do sekcji wtyczki Wtyczki> dodaj nową. Pobrać ją można w nawigacji, klikając w przycisk "Pobierz". Po dodaniu wtyczki wystarczy ją zainstalować , po czym powinien pojawić się dodatkowa zakładka "Atelier CV". Po wejściu w panel ustawień wtyczki pojawia się nam widok startowy ustawień, gdzie po lewej stronie mamy podgląd wprowadzanych zmian które wypełniamy z prawej strony, zaś na samej górze mamy 4 zakładki z ustawieniami do wyboru: "Dane personalne", "Doświadczenie Zawodowe", "Edukacja" i "Kwalifikacje".

Dane Personalne


W tej zakładce personalizujemy dane, które pojawią się w naszym sidebarze w CV, czyli części lewej.

- Dodaj Zdjęcie – zdjęcie powinno być w kwadratowej rozdzielczości np. 480x480 px, 1024x1 024 px, ponieważ podczas pobierania do formatu PDF zachowujemy, dzięki temu poprawność wyświetlaniego zdjęcia bez jakiśkolwiek deformacji.

- Mamy możliwość zmiany koloru tła naszego sidebara, jak i kolor tekstu. Jak również przsuwająć suwak możemy zmienić kształt naszego zdjęcia z okrągłego na kwadratowe.

- W kolejnych ustawieniach mamy obowiązkowe pola, które są wymagane jak nasze imię, nazwisko i adres e-mail.

- Reszta ustawień jest opcjonalna jak nasz nr tel., adres, kod, miasto. Mamy jeszcze przycisk z informacjami dodatkowymi, klikajnac w niego rozwinie nam się formularz z dodatkowymi polami jak data urodzenia, miejsce, stan cywilny, narodowość plus pola na nasze linki do stron internetowych, repozytórów itp.

- Po poprawnym wypełnieniu zatwierdzamy i zapisujemy klikając w przycisk Zapisz.

Doświadczenie Zawodowe


Doświadczenia zawodowe wyświetlają nam się w naszej głównej części naszego CV, które umieszczone jest z prawej strony, zajmując 2/3 naszego arkusza CV. Pola, które wypełniamy są opcjonalne, bez konieczności musowego ich wypełniania. Wprowadzane stanowiska są sortowane i wyświetlane automatycznie według daty rozpoczęcia pracy na danym stanowisku. Po najechaniu na dane stanowisko pojawi nam się przycisk z możliwością Wyrażenie niepoprawne lub nieistniejące w słowniku. jego usunięcia. Po zakończeniu wprowadzania zmian zapisujemy, klikając w przycisk Zapisz.

Edukacja


W panelu edukacji wypełniamy informację dotyczące naszych uczelni, znajomości jezyków, ukończonych kursów i certyfikatów. Pola nie są obowiązkowe, mamy możliwość usunięcia danych w razie pomyłki lub jakiejkolwiek zmiany. Po zakończeniu wprowadzania zmian zapisujemy, klikając w przycisk Zapisz.

Kwalifikacje


W ostatniej zakładce z kwalifikacjami mamy pola na wpisanie swoich umiejętności, zainteresowań czy hobby. Na końcu mamy wypełnioną domyślnie politykę prywatności wymagana przy każdym składaniu CV, możemy ją zostawić, wy edytować lub całkowicie usunąć i zapisać.

- Po wypełnieniu całego naszego CV i zapisaniu możemy pobrać nasze CV, klikając w przycisk Pobierz znajdującym się pod naszym podglądem. Plik zostanie pobrany do folderu na komputerze, w który mamy ustawiony do pobierania plików.

Zobacz Film